chudo33 (chudo33) wrote,
chudo33
chudo33

Розвиток мозку


Розвиток мозку.
Мій конспект з вебінару Олени Баканової.

Завдання дитини перших років життя:
- розібратися зі своїм тілом і навчитися ним користуватися
- зрозуміти як влаштований навколишній світ
- навчитися жити в ньому

Вага мозку новонародженої дитини складає всього третину ваги мозку дорослої людини. Один із процесів, завдяки яким збільшується вага мозку - це створення з'вязків між нейронами. У новонароджених цих зв'язків ще немає, вони мають тільки тіла нейронів, а завдяки новому досвіду, враженням, новим навичкам, створюються зв'язки між нейронами.

Розповсюджена думка, що людина використовує свій мозок всього на декілька відсотків. Насправді, це не так. Мозок використовується на повну: він відповідає за всі процеси в тілі (слух, зор, відчуття смаку, відчуття голоду, координація тіла, мова, туалет і так далі). Розвиток дитини - це і є розвиток мозку. Декілька відсотків, про які кажуть, це лише свідоме використання мозку.
Окрім того, що виділяють сензитивні періоди розвитку дитини, кажуть і про сензитивні періоди розвитку мозку. Дуже важливо щоб все вчасно розвивалося. Якщо дитина не чує до трьох років, наприклад, то потім вже майже неможливо повернути їй слух.
В піраміді навчання на нижчому рівні знаходяться сенсорні системи, потім сенсорно-моторні системи, потім перцептивно-моторні, а потім вже пізнавальні здібності. Дуже важливо правильно закласти базу і займатися тим, що дійсно важливо для дитини.


Tags: мозок, сензитивні періоди, сенсорна інтеграція
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments