chudo33 (chudo33) wrote,
chudo33
chudo33

Запросити дитину у своє життя

Мені дуже хочеться розповісти всім батькам світу про важливість запрошення дитини до свого світу.

Марія Монтессорі писала про те, що це - перший крок до нормалізації. І я бачу це по діткам в садочку, особливо по тим, хто тільки починає адаптуватися. Найцікавіша робота і найзахоплююча презентація марніють на фоні справжньої роботи зі справжнього життя.

Прийшла зранку дитинка засмучена тим, що мами немає поруч і можна пів ранку намагатися зацікавити її чи тим, чи іншим. Успіх звісно буде, хоча й не одразу. А варто попросити таку дитину допомогти зі сніданком, чи запропонувати разом полити квіти (а якщо на підлозі є калюжа, яку можна витерти шваброю, то це взагалі щастя) і дитина буквально розквітає, вона заспокоюється: відчуває себе корисною і настільки важливою, що дорослі запросили її в своє життя.

І якщо в садочку це має такий ефект, то ви уявляєте наскільки це важливо практикувати вдома? Особливо враховуючи те, що вдома цей принцип можна реалізувати на всі 100%, тоді як в садочку всього відсотків на 20. Все-таки різні функції мають ці два різних місця.

Що значить запросити дитину в своє життя? Часто батьки кажуть що не знають чим ще розважати дитину. А справа в тому, що не потрібні дитині розваги, просто робіть свої справи поруч з дитиною. Для вас двох це буде безцінний час і вклад в розвиток взаємовідносин, а для дитини - ще й неймовірний розвиток.

Прибирання, готування їжі, похід на пошту чи до банка все дає дитині найважливіший досвід і підґрунтя для розвитку. Про кожну таку роботу я можу розписати по десять пунктів того, що дитина розвиває в цей час. Також дуже класно займатися разом з дитиною тим, що ви любите: малювання, плетіння, ходіння в ліс за грибами чи збирання маленьких моделей будинків, футбол, катання на лижах, вивчення англійської чи коллекціювання марок - все підходить. В цьому випадку поглинаючий розум малюка перейме не тільки нові навики та нову інформацію, а ще й радість та задоволені батьків від улюбленої справи.

П.с. Мені вчора Мішка робив маску для обличчя з глини :) Він отримав чудовий сенсорний досвід, а я найніжніший масаж в світі!
Tags: Монтессорі, життя молодої мами, садочок, сенсорна інтеграція
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments