chudo33 (chudo33) wrote,
chudo33
chudo33

Перше малювання. Микита.

Перше малювання.

Олівцями

Для першого малювання, а тобто десь до 3-х років краще брати воскові крейдочки. Але не такі прям гладенькі, гладенькі, наче як дійсно свічкі, а ті, що більше схожі на крейдочки. Тоді вони дуже яскраво малюють.

Взагалі у таких олівців купа переваг:
- вони значно коротші за звичайні дерев‘яні олівці, а отже їх зручніше тримати
- вони яскраво малюють, у них насичений колір
- ними зручно замальовувати великі об‘єми паперу. А дітки це дуже люблять.
- вони легко ломаються!

Останній пункт особливий. Завдяки тому, що вони ламаються, дитина врешті решт малює коротенькими крейдочками, які автоматично бере в руку правильно! Трьома пальчиками. Просто кулачком такий короткий олівець ніяк не взяти. І у дитини з самого початку формується правильний захват олівця та ручки. І в школі потім не треба вчити правильно брати ручку.

А ще у кожного олівця паперова обгортка і дітки просто обожнюють її знімати :) а це класна вправа для дрібної моторики.

Фарбами

Перше малювання у нас завжди у ванній. Це так зручно!

Вішаю аркуші паперу на шматочок скотчу на стінку в ванній, даю дитині пензлик і починається час творчості та експерементів.

Використовую я звичайну гуаш, ця фарба легко змивається і не шкідлива. Можна брати і пальчикові фарби. Можна робити фарби самостійно. Я пробувала. Теж не погано, тільки у мене на це просто не вистачає часу.

Можна накласти пляму з фарби прям на папір і дитина буде її розмазувати. Можна переливати фарбу в невеличкі ємності. Можна вішати аркуші вже з якимись формами чи малюнками. Можна на аркуші приклеювати шматочки кольорового паперу. Це все для різноманітності коли просто малювати набридло. Нам поки що ні :)

І ще одне. Для першого малювання не потрібно 30 кольорів, і навіть 10 не потрібно. Фарбою ми малюємо одним кольором за раз. Олівців-крейдочок я даю 2-3 у вільний доступ.

І ще про вільний доступ. Олівці з папером для Микити у нас лежать на маленькій таці у вільному доступі. Він може в будь-який час підійти до цієї таці й помалювати. Тобто він сам вирішує коли хоче малювати й не чекає коли я йому це запропоную. Але окрім того час від часу ми сідаємо з ним на підлогу й малюємо разом. Приклад це теж дуже важливо.
Tags: 0-1 рік, 1 рік, 2-3 роки, малювання, творчість
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments