chudo33 (chudo33) wrote,
chudo33
chudo33

Як виховують сміливих

Чому дітки стають сміливими?

Зовсім не завдяки нашим зусиллям чи якимось особливим діям. Вони стають сміливими, бо так замислено природою, так розвивається їхній мозок та їхні емоції.

Сміливість – це частіше всього робота процесу інтеграції, а вона починається близько 5-7 років, тому не варто очікувати сміливості від трьохрічок. В їхньому випадку це скоріше буде погана робота системи сповіщення про небезпеку й неможливість побачити наслідки своїх «сміливих» дій.

А от після п‘ятки років вже можна побачити прояви справжньої сміливості, при умові що ми не заважаємо природі робити свою справу.

У нас десь пів року тому була така історія: Михася зайшов в хлібний кіоск купити сочник, а сочників не було. Чомусь його ця ситуація налякала і наступного разу він не захотів сам заходити в кіоск. А потім вже декілька місяців потому ще була схожа ситуація в трамваї: я попросила Мішутку купити мені талончик у водія, бо сама стояла біля Микити з візочком, але Мішутка сказав що він боїться й не піде.

Що я робила в цих ситуаціях? Нічого. Сама купила сочник, сама купили талончики. Не вмовляла, не висміювала й не жартувала над почуттями сина. Нікому з рідних не розповідала про ці ситуації при Михасику. Не поверталася до цього в розмовах намагаючись пояснити що боятися немає чого. Не розповідала «терапевтичних» казок про самостійність. Нічого.

Пройшло декілька місяців й у понеділок Мішутка запитав чи може він сходити до водія й купити мені талончик. Звісно я дозволила. Він пішов, хоча й трохи переживав. Але повернувся з талончиком та прям світився від радості, він прям вголос сказав: «я зробив це».

Що зробила я? Подякувала та сказала що бачу який він щасливий. І все. Ніяких тортів, медалей, наліпок, розповідей усім рідним чи фотографій з талончиками. Звісно, в деяких ситуаціях можна й порадіти трохи більше. Наприклад, коли Мішутка навчився зав‘язувати шнурки, він сам хотів показувати це всім рідним, і ми, звісно, розповідали всім й казали що радіємо за Мішутку.

Але загалом це все робота природи. І чим спокійніше ми ставимося до будь-яких ситуацій: як досягнень, так і не вдалих спроб, тим спокійніші наші діти.
Tags: ТП, дошкільнята
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments